Plánované kurzy

VÝCVIKY A KURZY 2017

V neobsazené termíny je možné také něco uspořádat přímo u Vás ve stáji, stačí mít jen trochu organizační schopnosti. :-)
Dojíždím i na individuální výcviky či konzultace.

 


Víkendové kurzy a semináře:

Je také možné se ve volném termínu po dohodě domluvit na kurzu přímo pro Vaši uzavřenou skupinu, u nás na farmě i u Vás, s místem vlastního výběru.

29.4.2017
STÁJ DALBETT, Újezd nad Zbečnem (okr.Rakovník)
tel.: 737 048 727, j.tenopirova@seznam.cz 

13.-14.5.2017
BZÍ U DOLNÍHO BUKOVSKA (okr. České Budějovice), Veronika Masková
tel.: 774 927 841

3.9.2017
JAKUBŮV NOVÝ DVŮR (okr. Náchod), Lucie Janovská
tel.: 608 060 558, Lucie.Janovska@post.cz

16.9. 2017
NEVEKLOV (okr. Benešov), Magdalena Nováková
 
 
 

Pravidelné kurzy:

v jezdecké sezoně

1.4. - 30.6. 2017, vždy v úterý 17-19hod - Tříměsíční kurz Nekonfliktního přístupu s Oldou Novákem

 

Nekonfliktní přístup je metoda "výcviku" a soužití s koňmi, na jejimž principu s koňmi dlouhodobě pracuji.

Letos jsem se rozhodl opět vzít několik nových žáků, proto otvírám tento tříměsíční (1.4.-30.6.) výcvikový kurz s pravidelnými tréninky, které se konají jednou týdně v délce dvou hodin u nás na farmě. Do kurzu beru pouze čtyři žáky, ale pokud bude zájemců více, tak zvážím otevření ještě jednoho souběžného termínu v jiném dni. Tento bude v úterý od 17 do 19 hodin. Cena výcvikové dvouhodiny je 500kč a platí se vždy celý měsíc najednou v předstihu.
Ve výcviku nám budou pomáhat moji koně, ale můžete se zúčastňovat i se svými. V tom případě uděláme společně na koni dost užitečné práce, která může zásadně ovlivnit Vaše vzájemné soužití.
Koně můžete u nás i po čas kurzu (nebo dlouhodobě) pastevně ubytovat za standartní cenu.

Co bude náplní kurzu:
Jak už název kurzu napovídá, půjde o osvojení si vnímání světa z pohledu koně. A na základě těchto zkušeností, praktické přizpůsobení vlastního chování tomu, abychom dokázali koně dovést do námi zvoleneného cíle.
Řekneme si o vytváření výcvikového plánu a také o tom, jak ho naplňovat tak, aby nás kůň na společné cestě vnímal stále jako "staršího" spolehlivého kamaráda.
Budeme se zabývat přípravou koně ze země na bezkonfliktní ježdění a nakonec i ježděním, které stojí na rovnocenném partnerství dvou vzájemně si užitečných osobností.
Samozřejmě se jedná o cestu na mnoho let a můj kurz je jen pokusem o otevření dveří a nasměřování cesty...To, zda dokážeme po této cestě někam dojít, je už na vůli, empatii a chuti každého z nás.:-)

 

Akce jsou postupně aktualizovány a doplňovány...